Fotografia ślubna

Oczywiście najważniejszą wizytówką każdego fotografa jest jego portfolio. Poszukując osoby, której powierzy się uwiecznienie najważniejszego dnia w życiu, w pierwszej kolejności należy obejrzeć wykonane już przez nią zdjęcia. Jest jednak jeszcze kilka istotnych kwestii, które warto wziąć pod uwagę, wybierając fotografa ślubnego. Jakich? Przeczytajcie.

Wszechstronność

Fotografia ślubna to szczególna dziedzina. Na wygląd zdjęć czy klimat sesji ma wpływ bardzo wiele czynników, których nie da się przewidzieć ani zaplanować. Restauracja, zespoły czy DJ-e obsługują wesela w tych samych warunkach. Fotograf – nie. Przez cały czas musi dostosowywać się do otoczenia, reakcji fotografowanych osób, oświetlenia na sali czy w kościele, czy wreszcie, do pogody. Oczywiście w portfolio obejrzycie najlepsze, wyselekcjonowane, zdjęcia. Zwróćcie jednak uwagę na to, czy są wśród nich propozycje urozmaiconych sesji plenerowych, typów kościołów, pór roku i warunków pogodowych.

Cena

To rzecz ważna, choć bardzo względna. Wiele osób zastanawia się, z czego wynikają tak duże różnice cen w branży fotografii ślubnej. Tutaj należy koniecznie zwrócić uwagę na to, co obejmuje cena obsługi. Jedni fotografowie oferują w cenie album, inni materiał na płycie CD. Różnić może się także liczba zdjęć, która zostanie udostępniona Parze Młodej. Cena zależeć może również od tego, czy fotograf pracuje w pojedynkę czy z partnerem oraz od miejsca zaplanowanej sesji ślubnej. Nie warto kierować się ani samą „renomą” fotografa, ani też wyłącznie ceną. Przeanalizujcie, co fotograf ślubny oferuje w obsłudze i czy odpowiada to Waszym oczekiwaniom.

Umowa

Sprawa to niby oczywista, ale warto o niej przypomnieć. Ustalając warunki fotografowania ślubu koniecznie spiszcie umowę. Powinna ona określać kto wykonuje zlecenie, komu i w jakim terminie, jaka jest cena za usługę, jaki jest czas na przekazanie materiału foto, ile wynosi zaliczka oraz jak wygląda odpowiedzialność materialna za zerwanie umowy. W umowie można też zawrzeć zapisy dotyczące wykorzystania wizerunku w działaniach promocyjnych itp.

Niezależnie od tego, czy planujecie ślub w okolicach Łodzi czy w innym zakątku Polski, jeśli tylko spodobały Wam się nasze reportaże, zapraszamy do kontaktu. To Wasz jedyny taki dzień!